BOSKETOV badža postao DIREKTOR u Srbijašumama



,

Surduličanin Predrag Mirčić, najpoznatiji kao badža (muž ženine sestre) državnog sekretara Dragana Stevanovića Bosketa nedavno je postao direktor korporativne bezbednosti u JP „Srbija šume“.

Mirčić je inače po profesiji policajac koji je radio širom Pčinjskog okruga pre nego što je dobio otkaz u MUP-u i preselio se u Beograd.



Upamćen kao bahat predstavnik reda, Mirčić vrtoglavno započinje uspon tek kada se orodio sa sadašnjim državnim sekretarom Bosketom.

Posle avantura po Beogradu, i rada kao obezbeđenje na splavovima i u klubovima, Mirčić u žižu javnosti dospeva u vreme migrantske krize, kada je u funkciji direktora korporativne bezbednosti “Laste” februara 2016. godine dao izjavu agenciji Beta da je ta firma, zaključkom Vlade Srbije, a na osnovu sporazuma sa Republičkim komesarijatom za izbeglice, postala jedini ovlašćeni prevoznik migranata koji dolaze u Srbiju iz smera Makedonije.

KO JE PREDRAG MIRČIĆ?

Mirčić je rođen u Surdulici, a devedesetih godina je radio kao policajac u Vranju. Završio je Policijsku akademiju i službovao na raznim funkcijama u sklopu MUP na jugu Srbije, a vrhunac karijere bilo je mesto pomoćnika komandira Policijske stanice u Vranju. Na jugu Srbije radio je u sklopu MUP-a sve do 2001. godine, kada je nakon pritvaranja pod sumnjom na primanje mita udaljen iz policije, u vreme dok je načelnik tadašnjeg SUP-a u Vranju bio Novica Zdravković. Radio je kao instruktor u Posebnim jedinicama policije (PJP), a pričalo se da je jedno vreme navodno bio pripadnik JSO-a. Po odlasku iz Vranja, bavio se poslovima obezbeđenja po prestoničkim klubovima i splavovima.

Ali, prema nekim izvorima, Mirčić se ni u “Lasti”nije baš proslavio.

– Sumnjičili su ga za razne malverzacije tokom prevoženja izbeglica iz Preševa za Beograd. Radnici „Laste“ optužili su svojevremeno njega i Bosketa da su namerno zatvorili namenski servis za pranje vozila u tom preduzeću, a da su za te poslove angažovali firmu iz Zemuna, blisku Mirčiću. Posle nekog štrajka, tražena je njegova odgovornost, da bi potom bio i oteran iz „Laste“. Sada je odjednom ponovo dobio direktorsku funkciju, u državnom preduzeću „Srbijašume“. I ne, nikako, ni slučajno, ovo nema veza sa činjenicom da je Boske, njegov badža, državni sekretar – ocenjuje izvor Info Vranjskih.

Zaista, ovaj po mnogo čemu kontroverzni čovek većinu toga može da zahvali svon badži, Draganu Stevanoviću Bosketu.

Naravno, veza među njima je nedokaziva, ali, niko ne bi trebalo da sumnja da ona postoji, glede Mirčevićevih biorafskih podataka.

A bezbednost, za nju ne treba uopšte brinuti.

Ona je, naime, i do sada bila na visokom nivou, a tek sad…

SSB

HAN PLAST

Kako su „Vranjske“ već pisale, Mirčić je po vrlo povoljnoj ceni kupio fabriku u stečaju „Hanplast“ u Zemunu.

Reč je o poslovnom prostoru od 158 kvadrata, nekretnini „Hanplasta“ koja je, po osnovu rešenja stečajnog sudije Privrednog suda u Leskovcu (St.br. 281/2011 od 14. maja 2012. godine), a u skladu sa Zakonom o stečaju, oglasila prodaju imovine stečajnog dužnika po celinama.

Između ostalog, i za poslovno-stambeni objekat u Ulici Prvomajskoj 2G u Zemunu, površine 158,87 kvadrata. po početnoj ceni od 11.200.000 dinara.

Na oglas se javio samo Mirčić, uplatio depozit od 2.239.607 dinara i sa ponudom duplo manjem od procenjene vrednosti (5,6 miliona dinara) kupio tu nekretninu u Zemunu.

Poreklo kapitala je nepoznato.

Tako je badža dobio stambeno-poslovni objekat za bagatelne novce, odnosno po ceni kvadrata od oko 290 evra, što je više nego duplo jeftinije od cene stana u Vranju „u starogradnji“, a više nego šest puta jeftinije od uobičajene cene koštanja kvadrata poslovnog prostora u Ulici Prvomajskoj u Zemunu – pisale su tada „Vranjske“.

Već 23. novembra iste godine Hanplast AD u stečaju (koga je zastupao stečajni upravnik Dragan Pešić iz Leskovca) i Predrag Mirčić parafiraju ugovor o kuporodaji pokretne i nepokretne imovine pred Privrednim sudom u Leskovcu.

Mirčić je nekadašnji poslovni prostor „Hanplasta“ podelio u dva lokala (dva puta po prizemlje i sprat) i sada ih izdaje za pozamašnu mesečnu zakupninu, po već poznatim rentijerskim cenama u prestonici.

Inače, rad stečajnih upravnika u Srbiji (pa i Leskovčanina Pešića koji je potpisao ugovor sa Mirčićem) je pod kontrolom Ministarstva privrede, odnosno Agencije za licenciranje stečajnih upravnika – ALSU.

Ta agencija kontroliše stečajne upravnike, dodeljuje im i oduzima dozvole, daje im da vode stečajne postupke društvenih preduzeća koja su pod kontrolom Ministarstva privrede, gde je Dragan Stevanović Boske najuticajniji državni sekretar.

HAPŠENJE

Predrag Mirčić je sa svojih 26 godina, kao zaposlen u policiji, hapšen 2001. godine zbog osnova sumnje na primanje mita.

„Blic“ je 17. aprila 2001. godine preneo vest agencije Beta pod naslovom „Policajac uzeo mito za ukradeno vozilo“.

U vesti se doslovce kaže da je Mirčić, kao zamenik komandira stanice policije u Preševu, uhapšen i predat istražnom sudiji u Vranju zbog sumnje da je primio mito.

Pored Mirčića uhapšen je i student M. Spasić iz Vladičinog Hana zbog sumnje da je učinio krivično delo podmićivanja. U krivičnoj prijavi navedeno je da je Mirčić, u svojstvu službenog lica, 13. aprila sa Spasićem navodno organizovao „plaćanje otkupa“ za „mercedes“, koji je „dan ranije otuđen od Srboljuba Stojkovića iz Vladičinog Hana“. – pisale su “Vranjske”.

„Spasić je od Stojkovića uzeo 7.500 maraka, od kojih je 5.500 predao nepoznatom policajcu iz Bujanovca, dok je ostatak zadržao za sebe i Mirčića“, pisalo je u vesti, kao i da je obojici određen pritvor do trideset dana.

Kasnije, Mirčić je dobio oslobađajuću presudu, ali je napustio policiju u Vranju.

Ovaj tekst je emitovan uz pomoć i podršku European Endowment for Democracy (EED). Donator ne snosi odgovornost za mišljenja i stavove iznete u ovom tekstu.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar