Dragan Stevanović Boske, državni sekretar u Ministarstvu privrede i koordinator SNS za Pčinjski okrug, kraj avgusta i septembar stalno provodi u Vranju, više zbog biznisa, manje zbog politike, pretpostavlja izvor portala InfoVranjske iz Gradskog odbora SNS u Vranju.
– Boske je «postao Vranjanac» u poslednje vreme, stalno je u Vranju, svakodnevno dolazi iz Surdulice i kasno popodne se vraća, pa su Vranjanci u dilemi o čemu se tu zapravo radi!? Prema mojim saznanjima, biznis je ispred politike, ali da nije politike, ne bi bilo ni biznisa. Pa ako Tončev u Surdulici suvereno vlada, tu je Vranje u kome je Bosketova reč važnija od svih Vranjanaca – tumači sagovornik InfoVranjskih.
Izvor portala, međutim, potencira «da i politika ima svoje mesto u angažmanu prvog naprednjaka Pčinjskog okruga».
– Centralizovana organizacija Srpske napredne stranke, bez sumnje, olakšava posao Stevanoviću. Dakle, on radi onako kako mu se kaže i naloži u centrali i uvek može da se pozove na vrh stranke, što i čini u unutarstranačkim gibanjima kojih uvek ima, a u Vranju je neprekidno od 2016. godine prisutna borba za prevlast između «meke» i «tvrde» struje – objašnjava sagovornik InfoVranjskih.
Sagovornik InfoVranjskih na kraju zaključuje «da ne samo Bosketa, već i ostale vodeće ličnosti SNS u Vranju više boli glava zbog biznisa nego zbog politike»!
– U politici je lako, veži konja gde ti gazda kaže, ali u biznisu je prava muka, a to Boske i njegovi dobro znaju – konstatuje sagovornik portala InfoVranjske.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.