,
,
„Skijalište Besna kobila ne treba da se bavi ugostiteljstvom, već postavljanjem žica i pravljenjem staza. To vrlo dobro zna sadašnji direktor Ivanov koga maksimalno podržavam, ima odličnu viziju. Već prikuplja informacije da pokuša da postavi žičaru „Duboku 2″, koja je bila dopremljena sa Kopaonika još pre sedam ili osam godina, i stoji u Alatnici u Bujanovcu“, kaže u izjavi za Vranjske Zoran Velinović, direktor JP Skijalište Besna kobila u periodu od februara 2010. do marta 2011.
Planinarski dom zahteva da tu radi desetak ljudi, nekoliko konobara i kuvara, čistačica, recepcioner, upravnik, ali pitanje je koliko rentabilno s obzirom da preduzeće nikad nije imalo punu podršku, konkretno, osnovnih škola, smatra bivši direktor
„U ranijem periodu, dok sam ja bio direktor i posle mene Janjić, Dom je sigurno radio bolje nego li poslednje dve godine. To može da se vidi po broju noćenja. Najbolje bi bilo da je pokušano da se Skijalište Besna kobila uvede u sistem Skijališta Srbije. Ne znam iz kojih razloga nije urađeno, ali nikad nije kasno“, predlaže Velinović.
Nakon Velinovića i Dragana Janjića (URS), direktor Skijališta je bio Dejan Manić (JS).
Da je Planinarski dom u sistemu Skijališta Srbije, verovatno bi, nedosmislen je Velinović, jednom u tri godine Republika donela odluku da se investira na Besnoj Kobili, kao što se investira na Staroj planini, Goču, Divčibarama, Zlatiboru i drugim planinama.
„Kad sam ja bio direktor, preduzeće je imalo budžet 15 miliona dinara. Nakon toga znam da je išlo i do 50 miliona, što se tiče finansijskog plana i sredstava koja su dobijana iz budžeta Grada. Polovina je bila namenjana za plate, jedan deo za pripremanje tehničke dokumentacije, deo za održavanje kancelarija, i eventualno za ostale troškove na planini. Imali smo i sopstvena sredstva godišnje koja je Dom zarađivao od turista, spavanja, hrane“, kaže Velinović.
Kompletan tekst možete pročitati u štampanom izdanju Vranjskih.
D.P.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.