,
Benzinski rat u Bosilegradu nastavlja se punom snagom.
Suština sukoba leži u činjenici da u ovom gradu postoje dve bezinske pumpe – jedna legalna, „Dukoil“, na izlasku iz grada prema Bugarskoj, i jdna nelegalna, za koju se pretpostavlja da se nalazi u vlasništvu lokalne vlasti ili njima bliskih ljudi.
Vlasnik „Dukoila“ suočio se oko mesec dana sa inspekcijom, koja mu je zatvorila pumpu na određeni period, za oko 500 evra neslaganja po knjigama.
– To su pre svega dugovanja naših radnika, ali inspekcija to nije želela da uvaži. Opravdano sumnjam da nam je inspekciju poslao lično predsednik opštine Vladimir Zaharijev, jer mi smo mu jedina konkurencija, i to zakonska – kaže vlasnik „Dukoila“ Nikola Stojančov.
Stojančov, koji je i vlasnik hotela u Bosilegradu, odlučio je da za ponovo otvaranje „Dukoila“, u petak, po isteku kazne, svima koji na pumpu dođu, benzin deli besplatno.
– Želimo veliko otvaranje, mi smo jedino sigurno snabdevanje građana Bosilegrada, i tako će i ostati. Pravna država mora da reaguje i omogući nam da ozbiljno radimo, i pored svih prepreka koje nam nameće lokalna vlast – jasan je Stoančov.
SSB
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.