Škola animiranog filma iz Vranja otvorila je odeljenje u Vranjskoj Banji, što predstavlja «najznačajniju i najglamuroznu» investiciju u istoriji ovog mesta, ističu Banjčani, tradicionalno i već poslovično rezervisani prema najavama iz redova vlastodržaca, ali «prezadovoljni» zbog ove tako «važne» investicije.
– Sve imamo, nedostajao nam je samo ŠAF, ali zahvaljujući aktuelnoj gradskoj vlasti dočekasmo i taj srećni trenutak – uzdišu od sreće žitelji ovog mesta.
Drugi pak stanovnik Banje kaže da je već „digao ruke od Banje, pomirivši se s tim da je sve propalo u ovom ojađenom mestu“.
– Ali ovaj ŠAF mi vratio nadu i to baš sada kada smo izgubili i veru i nadu, pa zato klikćem, ima Boga, jedino je nezgodno što ovi naši «bogovi» hodaju po zemlji i gospodari su naših života – govori za Info Vranjske ohrabreni Banjčanin, poznat kao «Neverni Toma».
Opet, i drugi stanovnici ovog malog lečilišta kažu da je „Banji krenulo, a nama Banjčanima svanulo, sada kada imamo Šaf“.
– Ubeđen sam da Vranjska Banja, kako bi to rekao naš poslanik Slaviša Bulatović, kreće putem razvoja, danas ŠAF, sutra možda «Škola za balerine», pa malo li je – radostan je još jedan Banjčanin.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.