U Dinamu, koji se vratio sa priprema u Ohridu, ocenjuju da spremno dočekuju početak prvenstvene trke u Prvoj ligi.
– Ali, imamo probleme u odbrani, jer naši napadači lako stvaraju šanse, ali to čine i naši rivali. Zato smo doveli dvojicu štopera, a dovešćemo još jednog – najavljuje u izjavi za InfoVranjske Dragan Antić Recko, predsednik vranjskog Dinama.
Antić se osvrnuo i na poraz njegovih igrača u kontrolnom meču sa kruševačkim prvoligašem Trajalom.
– Stvorili smo pet-šest šansi, nismo ih iskoristili i kazna nas je stigla ne samo zbog propuštenih prilika, već i zbog grešaka odbrane. Ipak, zadovoljan sam igrom, uz napomenu da ne volim pripreme u Makedoniji, jer tamo nemamo jake protivnike za prijateljske utakmice, a samo protiv jakih rivala možemo da znamo na čemu smo i koliko vredimo, ali i šta nam nedostaje u igri – objasnio je Dragan Antić.
Mlađan Stevanović, kapiten Dinama, u izjavi za Sportski žurnal komentariše stanje u timu koji je u odnosu na prošlu sezonu pretrpeo značajne izmene.
– Mnogo novajlija je došlo ovog leta i potrebno je vreme da se uklope u ekipu i sistem rada, ali, kako vreme odmiče novajlije su sve bolje i verujem da će do starta zasijati punim sjajem – ubeđen je Stevanović.
Stevanović veruje «da Dinamo uz pomoć brojne armije navijača može da se vrati u elitu»!
– Pred nama je težak zadatak, konkurencija je jaka, veliki broj kluba želi da se nađe u vrhu, Metalac iz Gornjeg Milanovca, Radnički iz Kragujevca, Trajal iz Kruševca, Smederevo, naš rival u prvom kolu, ipak, jednom smo izborili plasman u Super ligu, pa sam uveren da ćemo i sada biti uspešni – obećao je kapiten Vranjanaca Mlađan Stevanović.
Dinamo u nedelju 28. jula na stadionu «Jumka» ima generalnu probu pred start šampionata u Prvoj ligi, meč sa Radničkim iz Pirota, novim prvoligašem.
Susret Vranjanaca i Piroćanaca počinje u 17,30 sati.
NIV
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.