Učinak novog saziva gradske vlasti za protekla četiri meseca svodi se na visok iznos sredstava iz gradskog budžeta za investicije i smenu direktora «Uprave Banje» Ivice Milenkovića.
Najveći neuspesi u četvoromesečnom periodu vladavine «mekih» naprednjaka u Vranju bez sumnje su nezavršene rekonstrukcije ulice Bore Stankovića i gradskog parka, najavljeno zaduživanje Grada i o(p)stanak direktora javnih preduzeća iz «tvrde» frakcije SNS.
Za «slatke» investicije na nivou Grada opredeljena su sredstva iz budžeta za 2021. godinu u iznosu od 511 miliona dinara, a za kapitalne projekte planirana je suma od gotovo 690 miliona dinara.
Jedan od «učinkovitih» poteza novog saziva gradske vlasti je svakako i smena direktora «Uprave Banje» Ivice Milenkovića, što otvara dilemu da li je Milenković predstavljao najveći i jedini problem Grada Vranja u proteklom periodu, kada su već odlučili da ga smene sa položaja koji je obavljao od 2016. godine do kraja leta tekuće godine!?
Otvaranje Ritejl parka «Zona» ne može se tretirati kao naročito važan učinak novog saziva gradske vlasti, budući da se radi o trgovini, a ne o objektu reindustrijalizacije Vranja, uz ogradu da je jedino pozitivno u tom segmentu otvaranje nešto više od 200 novih radnih mesta.
Zato je na kraju ocena učinka novog saziva gradske vlasti u proteklom četvoromesečnom periodu dovoljan dva, uz napomenu da su zaslužili prelaznu ocenu što su iz gradskih investicija uklonili funkcionere iz «tvrde» struje u vranjskom odboru SNS.
S. Kostić
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.