Švercovali ŽIVE ŠARANE



Na graničnom prelazu Preševo carinici su otkrili pokušaj šverca živih šarana, uvezenih iz Severne Makedonije u kamionu aleksandrovačkih registarskih oznaka, saopštila je Uprava carina.

Carinici su detalnom proverom utvrdili da je bilo prijavljeno 2.500 kilograma ribe, otkrivši «višak» od 1.800 kilograma, pa su privremeno oduzeli «višak» živih šarana koji je smešten kod uvoznika.



Uprava carina nije trajno oduzela neprijavljenu količinu šarana, ali je pokrenula prekršajni postupak protiv uvoznika.

Pretpostavlja se da je uvoznik neprijavljivanjem izvesne količine šarana želeo da ostvari protivpravnu imovinskiu korist, posebno u okolnostima kada je predstojeća krsna slava Mitrovdan, u petak 8. novembra, posna i kada se očekuju masovnije kupovine riba svih vrsta za ovaj pravoslavni praznik.

NIV

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar