Republički zavod za statistiku (RZS), u saradnji sa UNICEF-om, uz finansijsku pomoć UNICEF-a, Populacionog fonda Ujedinjenih nacija (UNFPA), Republike Srbije i drugih partnera, sprovodi sedmi ciklus „Istraživanje višestrukih pokazatelja (MICS7)“ u Republici Srbiji, u periodu do 15. decembra 2025.
MICS7 se sprovodi metodom anketiranja, na reprezentativnom uzorku, u izabranim popisnim krugovima, i to kao dva istraživanja – jedno će obuhvatiti 8.000 domaćinstava u nacionalno reprezentativnom uzorku, a drugo 2.000 domaćinstava koja žive u romskim naseljima.
U 136 opština širom Republike Srbije, oko 70 saradnika RZS-a, organizovanih u 11 timova, biće angažovano na anketiranju članova domaćinstava i merenju dece.
Podaci se prikupljaju da bi se dobile pouzdane informacije o zdravlju, obrazovanju, vaspitanju, uslovima života i mnogim drugim oblastima života stanovništva u Republici Srbiji.
Istraživanje je orijentisano na prikupljanje podataka o najosetljivijim grupama stanovništva: deci mlađoj od 5 godina, kao i deci 5–17 godina. Podaci će se odnositi na razvoj dece u ranom detinjstvu, imunizaciju, zdravlje, dojenje i ishranu odojčadi, obrazovanje dece, rane brakove, ali i na zdravlje i položaj žena i muškaraca.
Izvor: Grad Vranje / stat.gov.rs
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.
Od 2026. besplatan roaming prema EU za građane Crne Gore – u Evropi kao kod kuće! Kod nas u Srbiji, brže,jače, bolje.