Plakati nisu jedini problem



U jeku predizborne kampanje grad je oblepljen plakatima političkih stranaka, a retko su to mesta na kojima je ovakav vid promocije dozvoljen. O ovom i ostalim većim komunalnim problemima, razgovarali smo sa Nenadom Antićem, do pre nekoliko dana načelnikom Komunalne policije, koji je smenjen pošto je dao ostavku na mesto predsednika odbora Jedinstvene Srbije:

Da li je komunalna policija imala prijave zbog lepljenja plakata?



– U toku ove predizborne kampanje nije bilo slučajeva da su komunalni policajci po službenoj dužnosti ili po prijavi registrovali lica koja su lepila plakate na mestima gde to nije dozvoljeno, ili na privatnoj svojini, odnosno, van mesta predviđenih za oglašavanje. Plakate obično lepe maloletna lica preko noći, a komunalna policija je na dužnosti do ponoći.

Koje kazne su predviđene za to?

Verovatno su ljudi navikli na to i znaju da to neće trajati, pa i ne prijavljuju. Međutim, ukoliko komunalni policajac zatekne osobu koja ne postupa u skladu sa Odlukom o komunalnom uređenju, on  ga legitimiše i prijavljuje, a kazne za takav prekršaj se kreću od 5.000 do 50.000 za fizička lica i od 50.000 do 500.000 za pravna lica. To je prolazno, ima mnogo većih komunalnih problema u gradu.

Na koje mislite, koji se što pre moraju rešiti?

– Problemi koji je na samom vrhu liste i utiče na rešavanje svih ostalih jesu politički pritisci. Ja zbog njih nisam mogao da obavljam svoj posao kako treba. Znao sam da će posledica mog javnog neslaganja načinom na koji Dejan Manić vodi stranku biti smenjivanje sa funkcije načelnika Komunalne policije. Politički pritisci povlače sa sobom rešavanje problema poput vanpijačne prodaje, regulisanja rada kafića i gradske buke za vreme letnje sezone, otpadne vode i divlje deponije u okolini Vranja i td. Za rešavanje je neophodan rad i drugih institucija, sama komunalna policija je često nemoćna.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar