,
,
,
,
,
,
,
,
,
Rukometni klub Vranje 1957 proglašen za najbolji kolektiv
Aktuelna juniorska prvakinja Evrope u lou kiku Dragana Sretenović po treći put zaredom proglašena je za najbolju sportiskinju grada, juniorski reprezentativac Srbije u streljaštvu Miloš Tasić po drugi put se okitio titulom najboljeg sportiste, a član Prve rukometne lige Srbije – RK Vranje 1957 proglašen za najuspešniji sportski kolektiv u minuloj godini. Prestižno priznanje – nagrada za
životno delo dodeljeno nekadašnjoj reprezentativki džudo reprezentacije Jugoslavije Branki Stanković. Ovo visoko priznanje posthumno je dodeljeno i fudbalerima Čedomiru Jovanoviću – Čedi Osimu i Bogosavu Pešiću. Nikola Ristić iz Streljačkog kluba Vranje je odlukom žirija proglašen za sportsko iznenađenje grada, Biljana Stojković za najboljeg sportskog radnika u 2013, Igor Stoiljković iz Teniskog kluba Lav proglašen je za najboljeg stručnjaka, dok su urednici sajta Sportskog saveza Grada Danijela Arsić i Srđan Nikolić proglašeni za najbolje stručnjake u oblasti sporta, dok je specijalno priznanje otišlo Košarkaškom klubu Jug u znak velikog junileja – 40 godina rada i takmičenja. Petnaestočlani žiri, kojim je predsedavao član Gradskog veća Darko
Filipović, proglasio je i najbolje u rekreativnom i školskom sportu, a proglasio je i sportsko iznenađenje grada, sportskog radnika, sportskog stručnjaka i stručnjaka iz oblasti sporta. Izbor najboljih pratilo je nekoliko stotina sportista, prijatelja sporta i čelnika lokalne samouprave na ceremoniji u Hotelu Vranje. Činu proglašenja prisustvovao je i naš proslavljeni atletičar Dane Korica, dugogodišnji sekretar Sportskog saveza Srbije koji je sada u ulozi savetnika prvog čoveka nacionalnog saveza Aleksandra Šoštara.
DRAGANA SRETENOVIĆ, NAJBOLjA SPORTISKINjA
NIJE OVO MALA STVAR– Osvajanje titule juniorskog prvaka Evrope prošle godine u poljskom gradiću Krinica zdroj bili su odlučujući da me žiri proglasi za najbolju sportiskinju Vranja. Sretna sam kao nikada do sada, jer nije mala stvar tri puta zaredom pobediti u konkurenciji sportista Vranja koja je po pravili izuzetno žestoka.
MILOŠ TASIĆ, NAJBOLjI SPORTISTA– Drugi put zaredom poneo sam epitet najboljeg sportiste grada. Mislim da sam ovo visoko priznanje zaslužio, jer sam prošle godine bio standradni juniorski reprezentativac države i braneći boje zemlje učestvovao sam na prvenstvia Evrope u Danskoj i Hrvatskoj, a bio sam učesnik na otvorenim turnirima u Sloveniji, Nemačkoj, Slovačkoj i Češkoj. Dobitnik sam dva velika priznanja na Gran priju Novog Sada i na otvorenom prvenstvu Makedonije. Jedini sam vranjski sportista koji ima priznanje sportiste internacionalnog razreda i takođe sam jedini koji od Sportskog saveza Srbije prima državnu stipendiju.
PROGLAŠENI BUDUĆI ASOVIOd kako su 1995. godine organizatori ove manifestacije, Sportski savez i Skupština Grada, uveli priznanje za buduće asove – sportske nade grada, nikad nije bila veća konkurencija. Prve godine bilo ih je svega 15, pa se taj broj popeo na 20, da bi žiri za minulu godinu proglasio ukupno 47 sportskig nada.
Slavodobitnici su: Vukašin Pavlović( Planinarski klub Železničar 2006), Petar Kostić( FK Vranjska Banja), Petar Stojanov i Kalina Pešić (Teniskli klub Lav), Mirko Tasić (OK Vranje), Aleksandar Janković (KK Jug), Tamara Nikolić (KK Nikolić akademija), Djorđe Ivanović i Mateja Arizanović (FK Dinamo), Marko Dimčić i Marija Simonović (Kik boks klub Vranje), Jovan Janković i Slađana Trajković (Kik boks klub Junior), Maja Andonović (ŽOK Vranje), Milica Mirković (Klub discipline snage Olimp), Nevena Novković i Dimitrije Stoilković (Karate klub Feniks), Irena Mitić (ŽOK Mladost), Petar Radenković (OK Mladost), Anđelija Jovanović i Nemanja Radmanović (Karate klub Vranje), Jovan Mihajlović i Anastasija Stamenov (Šah klub Vranje), Mihajlo Manasijević (Šah klub Vranjska Banja), Milica Pavlović i Vukašin Arsić (Džudo klub Vranje), Milica Janjić (ŽRK Vranje), Dejan Tasić (KMF Vranje), Bogdan Kostić (STK Vranje), Miroslav Joksić i Natalija Mladenović (Omladinski džudo klub Vranjska Banja), Aleksandra Jovanović i Filip Stanković (OK Panda), Dušan Trajković (FK Pavlovac), Mija Dedinac i Andrija Djorđević (Skijaški klub Besna Kobila), Jovana Djorđević i Zlatan Petrov (Streljački klub Vranje), Stefan Zlatanović (Biciklistički klub Led cirkl), Anđela Danev i Dalibor Davitkov (Teškoatletski klub Mladost), Slavko Marković (Ragbi klub Soko), Dejan Dekić (RK Vranje 1957), Nikola Jovanović (OFK Vranje), Milan Antić (KK Panteri), Stefan Dodić i Mihajlo Mladenović (Gradski rukometni klub Mladost).
NAJBOLjI U ŠKOLSKOM SPORTU
U ekipnoj konkurenciji osnovnih škola najbolje su bile pionirke i pioniri škola Svetozar Marković i Jovan Jovanović Zmaj, koje su postigle zapažene rezulate u streljaštvu. U pojedinačnoj konkurenciji za najbolju je proglašena Milica Tasić iz OŠ Svetozar Marković, kao i pionir Djorđe Filipović iz OŠ Jovan Jovanović Zmaj koji su blistali u streljaštvu na školskim takmičenjima.
U kategoriji srednjih škola, najbolje omladinke su stonoteniska ekipa Medicinske škole Dr Izabel Haton, dok su u muškoj konkurenciji najbolji omladinci Ekonomsko-trgovinske škole koji su postigli veliki uspeh na republičkom takmičenju u malom fudbalu. U pojedinačnoj konkurenciji srednjoškolki najbolja je bila Aleksandra Radović iz Medicinske škole, koja je ostvarila zapaženi rezultat u stonom tenisu, a kod muškaraca titulu najboljeg poneo je član ekipe u malom fudbalu Mihajlo Vučković iz Ekonomsko-trgovinske škole.
REKREATIVCI
Za najbolje u kategoriji najbolji u rekreativnom sportu za minulu godinu u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji proglašeni su Mila Djorđević iz Planinarskog kluba Železničar, Mile Ristić iz Atletskog kluba Vranjski maratonci, dok je u ekipnoj konkurenciji Planinarski klub Železničar 2006. proglašen za najuspešniji.
NEBOJŠA ZUPANČIĆ, PREDSEDNIK RK VRANjE 1957
Vratićemo stari sjaj rukometu
– Proglašenje Rukometnog kluba Vranje 1957 za najuspešniji sportski kolektiv je pre svega priznanje mladim rukometašima kluba, a tek onda članovima uprave. Ja kao predsednik sam zahvalan žiriju što nas je proglasio za najbolje i dodaću da ćemo sve učiniti da vrlo brzo rukomet dođe u poziciju u kojoj je nekad bio, a to je najviši rang u zemlji – Super liga.
BRANKA STANKOVIĆ, DOBITNICA NAGRADE ZA ŽIVOTNO DELO
Hvala što me niste zaboravili
– Ni slutila nisam da ću biti dobitnik ovako visokog priznanja. Davne su bile sedamdesete godine prošlog veka kada sam bila član džudo reprezentacije Jugoslavije i kada sam noseći nacionalni dres osvojila treće mesto na ekipnom šampionatu u Djenovi i 1975. godine na pojedinačnom svetskom prvenstvu u Londonu peto mesto. Takođe, hvala žiriju što nije zaboravio moj doprinos kao trenera Džudo kluba Vranje. Zaista, nisam ovo očekivala i zato im hvala što me nisu zaboravili.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.