Novi klub ili nova prevara



Novi klub, a igrači?,

Novi klub, a igrači?Na osnovu Osnivačkog akta Gradskog fudbalskog kluba Dinamo (GFK Dinamo), došlo se do imena „građana“ koji su osnovali novi klub i čije je sedište isto kao i starom FK Dinamo, u Ulici Kosovskoj broj 63.

Klub je osnovan na inicijativu 10 građana, 28. marta 2012. godine na Osnivačkoj skupštini. Tek, krajem godine, održana je Izborna skupština i to opet polulegalno, jer su pozvani samo podobni mediji. 



Mnoga pitanja se nameću na koja će, u budućnosti, novi predsednik kluba, Dragan Popović i novi UO morati da daju odgovore.

Pre svega, zašto još uvek nije održana najavljena Radna Skupština novog kluba gde novom rukovodstvu, ali i javnosti stara uprava treba  da predoči poslovanje u minulom periodu, od 2009. godine do danas.

Osnivači novog GRK Dinamo su:
1. Dejan Ivanović Jova, potpresednik Sportskog saveza i direktor Dinama.
2. Davor Tasić Taska, bivši trener Dinama
3. Igor Mladenović Golub, predsednik Sportskog saveza
4. Goran Nastić, sekretar Dinama
5. Danilo Mihajlović, fudbalski sudija iz Vranja
6. Igor Stojković Krespo, fudbaler Dinama
7. Igor Nikolić, pravnik u „Vodovodu“, odbornik SPS
8. Aleksandar Nikolić, sekretar Sportskog saveza
9. Vladislav Vasiljević, privatnik, predstavnik FK Dinamo
10. Goran Smiljković, sportski direktor KK Jug

 

MLADjE KATEGORIJE

Dečaci beže od fudbala

Fudbalski klub Dinamo, ima dugu tradiciju u stavarnju svojih igrača, koja je prekunuta krajem 90. godina prošloga veka, zbog antifudbalske politike koju su u klub uvele razne političke fudbalske analfabete.

Nema više igrača poput Nenada Jakšića Pileške, Dragana Antića Kape, Dragana Antića Recka, Slađana Tomića Selje, Joce Ristića, Dragana Mladenovića, Gorana Jovića Belog, Jovica Anđelkovića Šuce…

A šta, tek, reći što nema više talenata poput Vlade Stošića Cincara ili Dejana Stefanovića Ćareta?

Klub odavno kuburi sa svojim igračkim kadrovima, a kulminacija nastaje kada klub kreće u pohod na viši rang, u tadašnju Prvu „Telekom“ ligu, po vrednosti drugu u Srbiji. Da bi par godina opstao u toj ligi dovodi se kolonija igrača sa strane, po pouzdanim procenama za nepune četiri godine više od 120 njih.

Kolonija stranaca, koja će finansijski pustošiti klub, pogubno će uzicati na rad mlađih kategorija; najtalentovaniji juniori ostavljaće fudbal zbog nemogućnosti da im se ukaže poverenje. I kada im je trebalo pružiti šansu umesto njih dovođeni su juniori iz drugih klubova, da bi se „zaštitio“ interes kluba kod fudbalskih moćnika u FSS. Kako se zaštitio vidi se današnji status kluba.

Zato ne čudi što u Srpskoj ligi „Istok“, kada je Dinamo ispao, nije igrao Vojislav Stanković, sada fudbaler beogradskog Partizana, a igrao je neki Štokić iz Zemuna, Knežević iz Pazove…

Mnogi iz Dinama izlaziće iz omladinske škole fubalski neobučeni, ne samo u taktičkom pogledu, već u tehničkom što se uči još u pionirskoj selekciji. Razlozi su višestruke prirode, ali krucijalni je nedostatak para za ulaganje u mlađe kategorije, jer je sve odlazilo na prvi tim. Zbog takvog ponašanja, gde su čelnici kluba gledali na mlađe kategorije na balast koga se treba osloboditi, rad sa decom svodio se na čistu improvizaciju needukovanih priučenih tenera, bez ikakve jasne koncepcije i škole koja bi povezivala rad od petlića do juniora sa strategijom i kocepcijom senirskog tima.

Takva nakardana politika proizvela je trenere poslušnike, koji rade bez plata, sa ciljem da otaljavanjem posla steknu preduslove da za sebe odrade neke privatne poslove uz pomoć političke elite koja vodi grad i klub. Naravno, među trenerima ima i izuzetaka, doduše isuviše malo, pravih entuzijasta koji nesebično daju sve od sebe, ali njihov rad se utapa u optšu kolotečinu kojoj kraja nema.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar