Pad u običan život



Nekad bilo: Andonov i Stamenković prilikom polaganja zakletve 2008.

Pravo na šestomesečnu zaradu po prestanku obavljanja funkcije do sada su tražili Igor Andonov, Zoran Najdić, Perica Janković i Nebojša Silistarević



 

Nekad bilo: Andonov i Stamenković prilikom polaganja zakletve 2008.Formiranjem nove lokalne vladajuće koalicije SPS-SNS, najmanje 18 dosadašnjih funkcionera iz DS-a i URS-a moraće da potraže novi posao. Slična situacija je i sa republičkim funkcijama – smene čeka najmanje šest ovdašnjih direktora.

OTPREMNINE

Prema rečima portparola novog Gradskog veća Branimira Stojančića, pravo na šestomesečnu zaradu po prestanku obavljanja funkcije u lokalnoj vlasti do sada su tražili Igor Andonov, Zoran Najdić, Perica Janković i Nebojša Silistarević, dok je status Maria Durmanića (NS) za sada nepoznat.

– Svi oni imaju pravo da primaju platu još šest meseci. Niko od njih nije bio zaposlen u gradskoj upravi, pa neće, kao u nekim ranijim slučajevima, moći da traže mesto saglasno njihovoj stručnoj spremi – kaže Stojančić.

Posebno interesovanje izazvala je činjenica da su šestomesečnu nadoknadu tražili i Perica Janković, jedan od viđenijih vranjskih privatnika, i stomatolog Igor Andonov, kome radno mesto u Zdravstvenom centru miruje.

– Posle svega, želim da se dobro odmorim. Uzeo sam neplaćeno odsustvo od šest meseci iz ZC, a primaću dosadašnju platu. Prethodne godine bile su stresne, i sada je vreme da malo mislim na sebe i porodicu – objašnjava Andonov.

Sa druge strane, njegov stranački kolega Slobodan Stamenković vratio se na staro mesto neuropsihijatra u vranjskoj Bolnici još pre nego što je dogovor o novoj koaliciji i postignut.

– Ja sam u ZC od 1. jula. Tačno u dan sam odusustvovao odavde, od 1. jula 2008. godine. Polako se navikavam na pacijente, ali i oni na mene – kaže Stamenković.

Ni direktori javnih ustanova i preduzeća nisu u boljoj poziciji od političara, jer i oni moraju da se pakuju i prelaze u običan život. Prvi na udaru biće rukovodioci Direkcije Dragan Stojković i njegov zamenik Aleksandar Trajković. U novoj koaliciji Direkcija je bila i najveći kamen spoticanja, ali je na kraju izgleda postignuta saglasnost da to bude Nebojša Bote Nikolić, rođeni brat šefa vranjskih naprednjaka Dragana Nikolića. Šuška se da bi njegov zamenik mogao biti šef DSS-a Dejan Stanojević, ali se on ne javlja na telefon, pa je te navode bilo nemoguće proveriti.

Dosadašnji direktor Direkcije vratiće se, kaže, u staro jato, vranjsku Poštu.

– Još uvek ne znam da li će to biti i staro radno mesto, rukovodilac u distribuciji pošte. Još uvek sam u Direkciji, i čekam smenu. Mesto u Pošto mi miruje, ali još uvek nisam kontaktirao tamošnje direktore da se dogovorim o mom radnom statusu – kaže Stojković.

Sa Trajkovićem je situacija nešto drugačija, jer mu je direktorsko mesto u Direkciji prvo zapošljenje.

– Ja sam ovde u radnom odnosu, i ovde ću ostati. Za sada, na funkciji zamenika direktora, a kako će kasnije biti, videćemo kad dođe nova garnitura – kaže Trajković.

Što se demokrata tiče, zanimljiv je i slučaj Gorana Petrovića i „Novog doma“. Njega je DS isključio iz svojih redova, a prema zadnjim aberima iz redova SNS-a, i ta zadnja sveća nade dogorela je do kraja. Petrović odlazi u paketu sa ostalim demokratama, a na njegovo mesto dolazi Dragan Kostić iz SNS-a.

OČEKIVANjA

– Sve direktore iz bivše vlasti, bez izuzetka, smenićemo do kraja jula i postaviti svoje kadrove. To su provereni i u poslu već dokazani ljudi. U drugom talasu, do kraja avgusta, mogu se očekivati i smene na republičkim funkcijama u Vranju. Imamo i za to rešenja, ali čekamo formiranje vlade – kaže Dragan Nikolić, predsednik Okružnog odbora SNS-a za Pčinjski okrug.

Ma koliko se javno nećkao, Dejan Manić iz JS-a mogao bi da nasledi Dragana Janjića iz URS na mestu direktora Skijališta, dok je sudbina kratkotrajne direktorke Apoteke Suzane Savić, baš kao i direktorke Biblioteke Suzane Popović Irić, takođe pripadnika Dinkićeve opcije, potpuno neizvesna. A da se znalo u kom pravcu se odvija gradska koaliciona priča svedoči i ponašanje Nele Cvetković, dosadašnje jedine predstavnice URS-a u Gradskom veću.

– Ja sam se od 1. jula vratila na staro radno mesto u „Komradu“. Nisam ni čekala da se okončaju koalicioni dogovori, ovo je bila sigurnija varijanta – kaže Cvetkovićeva.

Na kraju, predstavnik NS-a u GV bio je Mario Durmanić, koji je u taj organ ušao kao nezaposlen, a sva je prilika da će tako iz njega i izaći. No, ni on se ne javlja na telefon.

Najbolje su u čitavoj priči, kao i obično, prošli socijalisti. Njihovi kadrovi i ranije su bili dobro uhlebljeni, tako da sada nema velikih pomeranja. Bez funkcije su ostali samo doktor Nenad Mladenović, koji je i za vreme mandata u GV radio kao lekar u Domu zdravlja, i direktor Gimnazije Dragan Ilić, koji će sada moći da se potpuno posveti svojoj osnovnoj profesiji. Žikica Antanasijević i Branimir Stojančić ostali su članovi GV, dok je Siniša Mitić avanzovao i postao zamenik predsednika Skupštine grada. Svi direktori SPS-a ostaju na svojim mestima, a neuralgična tačka, upražnjeno mesto direktora „Vodovoda“ mogla bi biti rešena postavljanjem ili dosadašnjeg gradonačelnika Miroljuba Stojčića na to mesto, ili pak imenovanjem Krste Janjića, nekadašnjeg šefa vranjskog SPS-a iz najtvrđeg doba Slobinog režima.

(KOMPLETAN TEKST PROČITAJTE U ŠTAMPANOM IZDANjU)

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar