,
Mladi odbojkaši Vranja vredno treniraju za nastavak prvenstva u Drugoj ligi „Istok“, pod rukovodstvom trenera Slavoljuba Stojanovića. Sa pripremama se počelo još 4. januara i sve teče po planu.
– Odradili smo deo priprema na povećanju snage i izdržljivosti, pritom koristeći i teretanu. Momci su to podneli sa lakoćom, a nismo zapostavili rad sa loptom. Posvetili smo dužnu pažnju svakom pojedincu na usavršavanju i otklanjanju tehničko-taktičkih nadostataka, Sada je na redu odigravanje kontrolnih utakmica kako bismo spremni ušli u nastavak prvenstva – kaže trener Stojanović.
Prvenstvo u Drugoj ligi „Istok“ počinje 25. februara, u u 10. kolu Vranjanci gostuju u Prokuplju, ekipi Topličanina, glavnom konkurentu za osvajanje prvog mesta.
I mlađe kategorije vredno treniraju, a selekcija kadeta počela je sa odigravanjem utakmica. Odigrana su prva tri kola.
Rezultati: prvo kolo: Vranje – Surdulica 3:0 (25:11,25:13,25:12), drugo kolo: Morava (VH) – Vranje 0:3 (10:25,11:25,10:25), treće kolo: Vranje -Topličanin 3:0 (25:17,25:15,25:09).
Tabela: Vranje, Topličanin, Morava (VH), Surdulica.
U četvrtom kolu sastaju se: Surdulica – Vranje, a odigravanje utakmice zavisiće vremenskih prilika.
ODBOJKAŠICE VRANjA NA TURNIRU U LESKOVCU
Uigravanje ekipe
Odbojkašica Vranja otpočele su sa odigravanjem kontrolnih utakmica kako bi spremne ušle u nastavak prvenstva 26. februara.
– Radimo po planu i programu, imali smo kratak period odmora što nam daje dovoljno vremena da se maksimalno posvetimo individualnom radu, korekciji tehničkih i taktičkih elemenata kod naših mladih, ali izuzetno nadarenih odbojkašica. U kontinuitetu odigravamo utakmice po ligama, najpre onim u mlađim kategorijama. To nam puno znači jer gotove sve naše omladinke i kadetkinje su članice seniorskog tima – navodi Joca Ilić, potpredsednik kluba.
U okviru programa odigravanja kontrolnih utakmica održan je turnir u Leskovcu na kome su učestvovale ekipe domaćina leskovca, Vranja i As –a iz Niša.
Na turniru su postignuti sledeći rezultati:
Leskovac – AS 3:0 ( 26:24,25:18,25:23)
AS – Vranje 1:3 ( 25:23,22:25,25:27,23:25)
Leskovac – Vranje 3:1 ( 25:13,20:25,25:23,25:19)
Za Vranje su nastupile sledeće igračice: Nedeljković, Milica G. Trajković, Pozdnjakov, Marković, Tamara Mihajlović, Emilija Mihajlović, Mikić, Pejković, Djorđević, Rangelov, Andrijana Janjić, Milica K. Trajković, Anđela Janjić, Stojanović, Tamara Trajković.
Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.