U Rakovcu i do 3.000 gledalaca



Favorit na turnirima: ekipa Tibužda, Karate kao život: KK Bushin

Favorit na turnirima: ekipa TibuždaTradicionalni memorijalni turnir u malom fudbalu „Bimba 2011.“ u Rakovcu kod Bujanovca, koji je počeo 1. jula otvorio je sezonu mlaog fudbala u bujanovačkim, vranjskim i hanskim selima. Interesovanje je veliko, učestvuje po 13 do 15 ekipa, a njihove majstorije prati i po tri hiljade gledalaca.

Nakon Rakovca, 12. jula kreće „Petrovdanski turnir“ u Zlatokopu, a krajem jula u Tibuždu. Do kraja leta trebalo bi da se održi i tradficionalčni turnir u Stublu.



– Letnji turniri koji se tradicionalno odigravaju po selima magnet su za stanovnike čitavog kraja, bez obzira u kom se selu održavaju. Pored izuzetno interesantnih utakmica, vrednih nagrada, turnir poput onog u Tibuždu služi i za druženje sa meštanima – kaže Dejan Trajković Klajvert, redovni učesnik turnira.

 

KK BUSHIN

Karate – filozofija života

Karatisti KK Bushin, sekcija u Vranju, vredno treniraju kako bi usavršili svoje znanje i napredovali u ovoj po mnogo specifičnoj karate veštini. Polaznici su deca, ali nije čudno videti i one koji sa 50 i više godina aktivno treniraju.

Karate kao život: KK Bushin– Budo karatze je dostupan svima, a posebno vodimo računa o deci. Bez obzira na uzrast, vežbanje će značajno unaprediti kako fizičke tako i mentalne karakteristike dece: Poboljšaće svoju pokretljivost, koordinaciju i osećaj za ravnotežu, postaće svesna svojih fizičkih sposobnosti, naučiće kako da kontrolišu svoj temperament i ponašanje kada se suočavaju sa problemima i sa „porazima“ odnosno neuspesima, poboljšaće sposobnost rezonovanja i psihomotoričnu sinhronizaciju, naučiće da kontrolišu svoju agresivnost, naučiće kako se treba ponašati u kolektivu i kako treba poštovati druge da bi i sami bili poštovani – kaže Milan Stošić, trener kluba.

Budo karate sa DO Akademije pomaže polaznicima da postanu jači u svakom pogledu, otporniji na bol i spremniji da se suoče sa raznim nedaćama.

– Vežbanje će im pomoći da steknu samopouzdanje i postaće svesni značaja koji disciplinovanost ima u životu a ne samo u vežbanju, steći će hrabrost da bez oklevanja iskažu svoje sposobnosti, naučiće značaj motivacije da bi se postigao željeni cilj – tvdri Stošić.

Deci ispod 10-12 godina starosti nije moguće preneti  suštinu borilačke filozofije, tako da je vežbanje u velikoj meri prilagođeno sticanju koordinacije, poboljšanju motoričkih kvaliteta dece, sticanju navika i navikavanju na društvo i kolektivni rad.

– Deca veoma lako kopiraju pokrete i brzo napreduju i to može da prevari, jer ona sama ne razmišljaju o onome što rade.  U tom periodu deca imaju potrebu za grupnim aktivnostima – navodi Stošić.

Pratite InfoVranjske.rs i na Facebook stranici portala.



  • Ostavi komentar